Co to łysienie plackowate?

Łysienie plackowate (łac. alopecia areata) to przewlekła choroba zapalna, w przebiegu której dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych i wypadania włosów w taki sposób, że na skórze głowy pozostają rozległe plamy, podobne kształtem do placków. Dokładne przyczyny łysienia plackowatego nie są znane. Przypuszcza się, że choroba ma podłoże autoimmunologiczne, tzn. w jej przebiegu układ odpornościowy atakuje mieszki włosowe, gdyż uznaje je za „obce”. Wówczas dochodzi do zmian o charakterze zapalnym, które przyczyniają się do uszkodzenia mieszków włosowych i wypadania włosów.

Zdjęcie przedstawiające nasza klientkę przed i po zastosowaniu kosmetyków TIANDE z serii BIO REHAB.

  

W przypadku osoby na zdjęciu pomocny okazał się zestaw Bio Rehab z aktywatorem wzrostu włosów- link

W skład zestawu wchodzi:

SZAMPON Z AKTYWATOREM WZROSTU WŁOSÓW -link

Specjalistyczny szampon aktywujący porost włosów wykazuje doskonałą skuteczność przy aktywizacji mieszków włosowych. Jego formuła oparta jest na tradycji tybetańskich mnichów, którzy posiedli ogromną wiedzę na temat ziół.

Kompleks biologicznie aktywnych substancji zawierający fitoestrogeny odbudowuje osłabione lub uszkodzone mieszki, stymuluje wzrost nowych włosów, zapobiega ich dalszemu wypadaniu. Wskazany jest dla osób m.in. po chemioterapii i innych zabiegach wpływających na osłabienie i wypadanie włosów.

Ekstrakt z imbiru górskiego , kompleks ziół tybetańskich i komponenty innowacyjne wchodzące w skład szamponu poprawiają ukrwienie cebulek włosowych, usuwają łupież nie naruszając naturalnego pH skóry.

Szampon jest doskonałym środkiem do odbudowy włosów.  Zalecany dla każdego rodzaju włosów niezależnie od wieku.

Opakowanie : 250 g

MASKA  Z AKTYWATOREM WZROSTU WŁOSÓW-link

Maska aktywator wzrostu włosów  łączy najlepsze doświadczenie tradycyjnej medycyny tybetańskiej z najnowocześniejszymi biotechnologiami. Ma wyjątkowy skład , którego podstawę stanowią proteiny roślinne imbiru górskiego, żeń-szenia i angeliki. Dzięki temu maska silnie działa na strukturę i cebulki włosów (prawie dwa razy bardziej skuteczne niż w przypadku zwykłych preparatów). Maska aktywator wzrostu włosów szybko przenika wewnątrz cebulki włosowej, składniki aktywne maski odbudowują strukturę białkową i sprzyjają wzmożeniu aktywności mieszków włosowych. W rezultacie następuje wzmocnienie cebulek i przyspieszony wzrost włosów, poprawia się ich struktura na całej długości. Preparat zapewnia intensywne odżywianie, nawilżanie włosów i skóry głowy, nadaje włosom zdrowy połysk. Zalecany dla każdego rodzaju włosów niezależnie od wieku. 

Sposób użycia:

Nanosimy niewielką ilość maski na czyste, wilgotne włosy i równomiernie rozprowadzamy na całej długości. Pozostawiamy na 5-10 minut, dla lepszego efektu owijamy głowę ręcznikiem na 10-20 minut, następnie zmywamy maskę wodą. Zaleca się użycie maski w komplecie z szamponem BioRehab (przed), i tonikiem Bio Rehab (po).
Opakowanie : 250 g

TONIK Z AKTYWATOREM WZROSTU WŁOSÓW-link

Tonik aktywujący wzrost włosów jest mocno nasycony bukietem z ekstraktów ziół tybetańskich wydobytym z wykorzystaniem innowacyjnej technologii ekstrakcji nadkrytycznej. Dzięki temu preparat wykazuje skoncentrowane właściwości użytkowe i zwiększoną ekonomiczność przy stosowaniu.

Aktywny skład toniku oddziałuje bezpośrednio na mieszki włosowe, zapewniając szerokie spektrum działania: hamuje wypadanie, stymuluje wzrost nowych włosów, normalizuje czynności gruczołów łojowych, zapewnia nasycone odżywianie, przywraca włosom siłę życiową i piękno. Tonik chroni włosy przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Uzyskany efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. Preparat jest skuteczny zarówno przy alopecji ( łysienie ) częściowej jak i absolutnej. Zalecany dla każdego rodzaju włosów niezależnie od wieku.

Sposób użycia:

Nanieść niewielką ilość toniku na miejsca wypadania włosów, następnie wcieramy przez kilka sekund. Zabieg wykonujemy codziennie rano i wieczorem. Zalecany cykl leczenia wynosi 30 dni. W celu uzyskania lepszego efektu zaleca się stosować z szamponem z serii Bio Rehab 

Opakowanie : 50g

Link do zestawu:

Zestaw Bio Rehab aktywatory porostu włosów