Wraz z nadejściem lata, nasza skóra twarzy zmaga się z nowymi wyzwaniami. Wysoka temperatura, promieniowanie UV, wiatr czy słona woda mogą mieć negatywny wpływ na naszą cerę, jeśli nie dbamy o nią w odpowiedni sposób. Przede wszystkim wysoka ekspozycja na słońce, która z jednej strony przynosi wiele korzyści, takich jak poprawa nastroju, dzięki pochłanianiu większych ilości witaminy D oraz atrakcyjna opalenizna, z drugiej strony może skutkować w niechcianych przebarwieniach, plamach pigmentacyjnych lub nowych zmarszczkach. A zatem jak zapobiec nieprzyjemnym efektom i zachować zdrową i promienną skórę? Jak dbać o skórę twarzy latem? Najlepsze porady znajdziesz poniżej!

1. Poprawne oczyszczanie

Najważniejszym krokiem w wieczornej rutynie jest oczyszczanie dwuetapowe (metoda double cleansing). Polega to na podwójnym oczyszczaniu twarzy, które powoduje nie tylko powierzchniowe, ale też głębokie oczyszczenie. Latem, kiedy pory na naszej twarzy łatwo zapełniają się ze względu na wysokie temperatury, nadmiar potu czy sebum, gdy skóra jest odwodniona, odpowiednia pielęgnacja skóry jest kluczowa. Najpierw używamy płynu micelarnego do powierzchniowego oczyszczenia twarzy, a następnie zależnie od typu skóry – żelu do mycia twarzy.Rekomendowane produkty myjące od TianDe: Płyn micelarny kod 10206 oraz żel do mycia twarzy „Zielona herbata” 10201; Łagodząca pianka oczyszczająca do twarzy 16304; Żel do mycia twarzy „Ocean piękna” 10202.

2. Nawilżenie

Kolejnym niezbędnym etapem jest nawilżanie twarzy. Nie możemy zapominać o odpowiednim nawilżeniu naszej skóry z zewnątrz, by była odżywiona i promienna. W tym celu należy dobrać odpowiednie produkty i stosować je zarówno rano jak i wieczorem. Kolekcja kremów TianDe jest bardzo szeroka. Tutaj możemy polecić krem z mucyną ślimaka (aby przejść do produkty, kliknij!) który sprawdzi się zarówno dla cery wrażliwej jak i trądzikowej, dojrzałej czy wymagającej odżywienia.

3. Niezawodny SPF

Kluczowym w letniej pielęgnacji jest krem z filtrem. Choć SPF powinno stosować się przez cały rok, lato to okres nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniego produktu. SPF tworzy barierę mającą na celu ochronę skóry przed starzeniem, zmarszczkami i przebarwieniami. Krem do skóry skłonnej do hiperpigmentacji SPF 50+ (aby przejść do produkty, kliknij! kod: 10260) od Tiande to świetny wybór, aby uniknąć przebarwień ; ma lekką konsystencję, nie pozostawia białych smug oraz nawilża skórę.

4. Lekki makijaż

Jak dbać o skórę twarzy latem? Latem dajmy naszej skórze odpocząć. Nadmiar kosmetyków w upalne dni może przyczynić się do zapełnienia porów, tym samym tworząc niechciane wypryski. Aby temu zapobiec najlepiej sięgnąć po lekkie, niezapychające produkty, dające skórze oddychać. Krem BB od Tiande może rozwiązać problem w poszukiwaniu idealnego podkładu, a stosowany na co dzień nie tylko nie jest ciężarem dla skóry, ale też ją nawilża i odżywia. Wypróbuj – Baza tonująca do twarzy BB 87009.

5. Odpowiednie nawodnienie

Coś czego żaden kosmetyk nie zastąpi to odpowiednie nawodnienie. Skóra potrzebuje wody, a latem należy dostarczać ją w ogromnych ilościach, by nasza skóra nie była sucha i odwodniona. O nawilżenie trzeba dbać przede wszystkim od wewnątrz i nie ma nic prostszego niż świadoma pielęgnacja poprzez picie wody. Są pewne kroki, które należy podjąć latem, jeśli chce się cieszyć piękną i nieskazitelną twarzą. Wymagają one wytrwałości i systematyczności, ale też odpowiednich narzędzi, by efekty były widoczne. Kosmetyki Tiande sprawią, że pielęgnacja będzie przyjemna, a droga do wymarzonej cery latem – inwestycją w self-care.