Co stosować na trądzik różowaty?

Łacińska nazwa trądziku różowatego, czyli „rosacea”, oznacza w wolnym tłumaczeniu tyle co „kwiatki róży”. Wynika ona z typowego zaczerwienienia twarzy, która niejako rozkwita.

Zmiany skórne w schorzeniu tym najczęściej umiejscowione są na twarzy, głównie w jej części środkowej, tj. w obrębie nos, policzków, czoła i podbródka. Rzadziej dotyczy owłosionej skóry głowy, okolicy za uszami, bocznych powierzchni szyi, dekoltu oraz górnej części tułowia.

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry charakteryzującą się zmianami naczyniowymi i zapalnymi. Występuje najczęściej u osób między 30 i 50 rokiem życia

Do dziś nie wyjaśniono dokładnie przyczyn powstania trądziku różowatego. U jego podstaw leży prawdopodobnie tak zwana predyspozycja do zachorowania na trądzik różowaty, a więc skłonność do reagowania na różne bodźce nadmiernym, ustępującym po pewnym czasie zaczerwienieniem twarzy.

Na załączonym zdjęciu widać jak poprawił się stan skóry po użyciu kosmetyków TIANDE:

Zdjęcie naszej klientki zmagającą się z trądzikiem różowatym oraz po zastosowaniu kosmetyków TIANDE.

Krem ze śluzem ślimaka -link

aby działały muszą być odpowiedniej jakości, wszystko zależy od wysycenia składnikiem aktywnym. Podstawowym efektem jego stosowania jest przyspieszona regeneracja skóry. Działa na uszkodzony kolagen (kolagenaza), dostarcza hemocyjaninę bogatą w tlen niezbędny do kształtowania się kolagenu i tworzy sieć strukturalną dla fibronektyny. Dzięki temu kremy na bazie śluzu ślimaka sprawdzają się u większości osób zmagających się z różnorakimi problemami skórnymi. Od trądziku i zmian potrądzikowych po zmarszczki, od oparzeń po blizny czy przebarwienia. Kosmetyki te poprawiają w widoczny sposób stan cer naczynkowych i dotkniętych trądzikiem różowatym.

Do oczyszczania twarzy zastosowano : 

Żel do mycia twarzy “Zielona herbata” -link

Opiera się on na naturalnych środkach myjących, wzbogaconych wyciągiem z zielonej herbaty. Dzięki temu skóra ma szansę na odzyskanie dawnego blasku. Zielona herbata wykazuje działanie ochronne, odżywcze i odmładzające na komórki skóry, dzięki czemu promienieje ona zdrowym blaskiem.